Danmarks bedste brændstofrabatter bliver endnu bedre

Nu får du endnu større rabat, når du svinger dit FDM/Shell Card. Fremover får du 30 øre i rabat både pr. kWh og pr. liter brændstof uanset type ved køb med FDM/Shell Card hos Shell, Q8 og F24.

Kunde betaler med Shell Card på tankstation
Medlemsnyt

Som FDM-medlem får du Danmarks største faste rabat på markedet for brændstof. Og nu har FDM forhandlet rabatten endnu bedre. Det betyder, du får 30 øre i rabat pr. liter Shell FuelSave Benzin og Diesel (tidligere 25 øre). Derudover får du også 30 øre i rabat på pr. kWh ved opladning af bilen (tidligere 25 øre) ved køb med FDM/Shell Card på de over 400 Shell-, Q8- og F24-tankstationer landet rundt. Du skal købe med dit FDM/Shell Card for at få rabatten.

– Vi er stolte af, at vi har forhandlet Danmarks bedste brændstofrabatter endnu bedre til gavn for vores medlemmer. Det er bl.a. én af søjlerne i FDMs rabatprogram, at vores medlemmer altid kan få de bedste og mest relevante produkttilbud hos FDM, særligt når det gælder et område som brændstof og opladning til bilen. Her stræber vi altid efter at have Danmarks bedste rabatter, siger områdechef for FDMs Fordelsprogram Hans Henrik Langkilde.

30 øre hele vejen rundt

På Shell er rabatten:

  • 30 øre i rabat pr. liter Shell FuelSave Benzin og Diesel.
  • 30 øre i rabat pr. liter Shell V-Power Benzin og Diesel.
  • 30 øre i rabat pr. kWh (Shell).

På Q8 og F24 er rabatten:

  • 30 øre i rabat pr. liter GoEasy Benzin og Diesel.
  • 30 øre i rabat pr. liter GoEasy Extra Benzin og Diesel.

Vil du have rabat på brændstof og el?

Husk, som medlem af FDM kan du få rabat, når du skal tanke brændstof og el.

Se alle rabatter på brændstof og el