Kom til åbningsløbet for DTC

Søndag d. 23 april 2017 starter årets sæson i MASCOT Danish Thundersport Championship, DTC. Du kan opleve de bedste danske racerkørere kæmpe om sejren på FDM Jyllandsringen. Og for FDM-medlemmer byder dagen på ekstra oplevelser.

Årets DTC-sæson starter med et brag på FDM Jyllandsringen den 23. april 2017.

Her skal den regerende mester Kasper H. Jensen indlede sit titelforsvar. Og han kommer til at arbejde for det. I 2017 skal han slå topkørere som Jan Magnussen, Michael Markussen og Mikkel C. Johansen. Plus Frederik Schandorff, Michelle Gatting og Ronnie Bremer.

Igen i år vil der også være et mere festlig indslag i form af et kendisløb med deltagelse af bl.a. Saseline, Emil Thorup, Thomas Skov og Jesper Skibby. Der er opvarming m.m. lørdag fra kl. 9-18 og race søndag fra kl. 10-18. DTC-finalen køres søndag kl. 16 

Du kan se den detaljerede tidsplan, når den offentliggøres ca. 14 dage før løbsstart på www.dtc.dk
F
å de seneste updates - følg DTC på facebook

FDM VIP-område

Som ekstra service for FDM-medlemmer byder vi på et særligt FDM VIP-område. Her vil der være loungemiljø, storskærm, underholdning til børnene og mulighed for at falde i snak med andre medlemmer.

Er du medlem af FDM får du 100 kr. i rabat på en weekendbillet og 50 kr. på endagsbillet.

Køb din billlet